„Normalni” ludzie odmierzają czas przy pomocy „normalnych” kalendarzy, fotograf ślubny upływ czasu rozpoznaje po rozpoczętych-rozwiniętych-zakończonych sezonach ślubnych.  Póki co wrzesień nie rozpieszcza nas jeśli chodzi o temperaturę na zewnątrz, czy ilość światła. Od czego jest jednak moje archiwum, które pozwala przywołać miłe wspomnienia. Zapraszam do mojej kapsuły czasu i małej podróży do czerwca tego roku. Poniżej 160 klatek ze ślubu, wesela i pleneru Joanny i Pawła. Także tym razem sprawdziła się starożytna maksyma: „fajni ludzie, fajne zdjęcia”. Cieszę się, że mogłem być z Wami i Waszymi Bliskimi. Przywołajmy jeszcze raz Wasz Dzień. Zapraszam!

 

Fotografie ślubne Joanny i Pawła - plener ślubny w Krakowie

Fryzura & Make-Up: Salon Ewa Krynica Zdrój

Ślub: Parafia Świętego Michała Archanioła w Wierchomli Wielkiej

Przyjęcie weselne: Hotel Wierchomla

Muzyka: Cube Event

Barman: Bareq Events

zobacz pełny post

Muszę przyznać, że pewne rejony kraju regularnie mnie przyzywają, tak jest na przykład z województwem świętokrzyskim i oczywiście Kielcami na czele. Dziś chciałbym opowiedzieć historię właśnie z tego rejonu Polski. Poniżej dynamiczna i mega dopasowana do siebie Para Młoda – Klaudia i Łukasz! Będąc fotografem ślubnym, mam jak banku, że na kolejnych ślubach spotkam „swoje” poprzednie Pary – miło mi było ponownie zobaczyć Monikę i Dominika oraz przypomnieć sobie o Izabeli i Jacku od których wszystko się zaczęło.  Zapraszam!

 

Zdjęcia Klaudii i Łukasza - Fotograf z Krakowa w Kielcach - Hotel Stodółka i Strefa Światła

Fryzura & Make-Up: Pukielnia & Malarnia

Ślub: Parafia Świętego Wojciecha w Kielcach

Przyjęcie weselne: Hotel Stodółka

Muzyka: Pan Majster

Film: Maksym Zgryza Film

zobacz pełny post

Chciałbym podzielić się z Wami małym sekretem.

Przyznam, iż pracując z wieloma Parami Młodymi, często zastanawiam się nad tym, jakie to uczucie być w centrum wydarzeń. Jak to jest być przed obiektywem, albo przed kamerą filmową?

film-z-pleneru-slubnego-moj-backstage-michal-grzanka-fotografia

 

Bardzo spodobała mi się fraza zasłyszana w filmie „Ostatnia Rodzina”, gdzie Zdzisław Beksiński (Andrzej Seweryn) mówił (także na swoim oryginalnym nagraniu VHS): „(…) jestem taki niedopieszczony jeśli chodzi o moją osobę, o filmowanie mojej osoby (…)„.

Hmm… całkiem możliwe, że moja podświadomość drążyła skałę, albo Pan Bóg wysłuchał moich tęsknot.
Chciałbym Was zaprosić do obejrzenia krótkiego filmu z niedawno zrealizowanego pleneru ślubnego. To synteza sukcesu i naturalności w fotografii ślubnej.

zobacz pełny post

Przyznam, że bardzo lubię spędzać dziesiątki godzin przed monitorem w czasie edycji fotografii ślubnych. Dzień ślubu i sam reportaż ślubny to bardzo dynamiczna rzeczywistość. Spotykam się z masą ciekawych ludzi, ogromem emocji. Mogę do tego wrócić na spokojnie podczas starannej postprodukcji. Dziś chciałbym zaprosić do obejrzenia zdjęć ślubnych Ewy i Dariusza. Gdybym miał Ich opisać w krótkim zdaniu, napisałbym: „zapatrzeni i bezgranicznie oddani sobie”. Zawsze chętnie pojawiam się w okolicach Nowego Sącza, gdzie czas płynie wolniej, a mieszkańcy tych okolic są zawsze niezwykle gościnni. Tym razem bawiliśmy się w Gospodzie pod Kamieniem w Lipnicy Murowanej. Dziękuję za możliwość bycia z Wami i Waszymi bliskimi w Waszym Dniu.

 

Wrzosowe fotografie ślubne Ewy i Dariusza - Nowy Sącz

zobacz pełny post

Za oknem mamy galopującą jesień, jednak na szczęście mam sposób na ogrzanie atmosfery. Wystarczy obejrzeć poniższe fotografie ślubne Anny i Mateusza! Bardzo oddani sobie, zakochani po uszy fantastyczni ludzie. Cały dzień ślubu był zaplanowany z wojskową dyscypliną. Ceremonia zaślubin odbyła się w Kolegiacie Świętej Anny w Krakowie, a przyjęcie weselne miało miejsce w Folwarku Zalesie. Całości dopełnił ognisty, romantyczny i sielski plener ślubny w niedostępnych zakamarkach Myślenic. Jestem bardzo rad, że mogłem być z Wami i Waszymi bliskimi.

 

Fantastyczne krakowskie fotografie ślubne Anny i Mateusza

zobacz pełny post